Menu
nul

16 липня 2020 року Верховна Рада України проголосувала в другому читанні та вцілому законопроект 3485 👉зміни до виборчого законодавства. ☝️Основні новели місцевих виборів 2020 ⬇️

✅ В громадах від 10 тисяч виборців місцеві вибори будуть відбуватися за пропорційною виборчою системою з відкритими виборчими списками... 🔥 що це означає: 👉 що право висувати кандидатів у депутати в такі громади матимуть тільки місцеві організації партії, а самовисування буде можливе для кандидатів у депутати лише для громад, де кількість виборців менше 10 тис; 👉 що виборці будуть обирати і партію і кандидата від цієї партії (форма бюлетеня буде нова, приклад доданий);

✅ Передбачена можливість просування для кандидатів у депутати від організації партії вгору за списком серед однопартійців, якщо такий кандидат набере не менше 25% голосів від виборчої квоти...🔥 виборча квота – це кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата.

✅ Внутрішньо переміщені особи, люди без зареєстрованого місця проживання отримають можливість голосувати на місцевих виборах... 🔥 для цього потрібно буде змінити або визначити виборчу адресу такими способами: подати заяву у паперовому вигляді, подати заяву через уповноважену особу або ж онлайн.

✅ Зменшено виборчу заставу у 9 раз для організацій партії, які будуть висувати виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, міської, районної у місті, селищної, сільської (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше осіб) ради, а також кандидатів на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше осіб)... 🔥 розмір такої застави буде вираховуватися: 4 розміри мінімальних заробітних плат на кожні 90 тисяч виборців відповідного виборчого округу.

✅ Розширені підстави для відкликання депутата місцевої ради...🔥 може бути відкликаний також за: невиконання зобов’язання звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними, а також невходження депутата (обраного від партії) до фракції такої місцевої організації партії або припинення членства депутата місцевої ради у фракції).

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить