Menu
nul

Масляниця — це свято, що відзначається протягом тижня перед Великим постом.
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.


У 2019 році масничний тиждень розпочався 4 березня і триватиме до 10 березня. Сім днів поспіль дозволено вкушати масло, рибу, яйця та молочні продукти. Така їстівна розкіш відобразилася у назві свята – Масляна.
Проте в дохристиянські часи Масницю святкували в період весняного рівнодення, що підтверджують знайдені древні календарі. Та з приходом християнства у Київську Русь, частування млинцями було перенесено на більш ранній термін, поступившись своїм споконвічним місцем Великодню.

Ямпільчани теж долучаться до святкування!
Як інформує офіційний сайт Ямпільської селищної ради 9 березня о 10-00 годині на центральній площі селища відбудуться народні гуляння з нагоди свята. На святі можна посмакувати млинцями, шашликами, пригоститись безкоштовним кулішем і чаєм. До уваги і дорослих, і дітей – різноманітні конкурси та цінні призи.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить