Menu
nul

СБУ викрила та затримала двох шпигунів російських спецслужб

 Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України викрили двох українських громадян, які працювали на спецслужби Росії.

Колишній офіцер Головного розвідувального управління Генштабу збройних сил СРСР був "розконсервований" російськими спецслужбами після початку агресії РФ проти нашої країни. Він отримав завдання через підкуп залучати до співробітництва українських військовослужбовців для отримання даних про бойові частини і підрозділи Збройних сил України у районі проведення антитерористичної операції.

Представників російського ГРУ ГШ особливо цікавили копії та оригінали документів штабів та інших органів військового управління з організації бойового застосування військ.

Підполковник запасу разом з сином вийшли з пропозицією про "співпрацю" на українських військових, після чого співробітники СБ України розпочали спецоперацію з викриття та затримання російських шпигунів. Правоохоронці за сприяння прикордонників затримали обох чоловіків у пункті пропуску "Сеньківка" на Чернігівщині.

Вони прямували на територію Брянської області на зустріч з представниками російської військової розвідки. Під час огляду російських агентів співробітники спецслужби виявили приховані під підкладко верхнього одягу таємні документи.

Російські "грушники", зокрема, не дочекались креслень системи мінно-вибухових інженерних загороджень однієї з бригад ЗСУ в районі проведення антитерористичної операції та диспозиції українських військових підрозділів оперативно-тактичної групи "Луганськ".

 

Обидва чоловіки, як встановили правоохоронці, нещодавно отримали російське громадянство, підполковник запасу вже перебуває на пенсійному обліку у військовому комісаріаті Тульської області і отримує пенсійне забезпечення в Росії. Після повного виконання завдань російської військової розвідки шпигуни планували з "почестями" осісти в РФ. Відкрито кримінальне провадження за статтею 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

http://www.ssu.gov.ua

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить