Menu
nul

У Свесі, над магазином  "Стимул", певний час провисів червоно-чорний прапор.

Спочатку нагадаємо коротко історію його створення. "Викіпедія" пише:

Організація українських націоналістів революційна утворилася 1940 року внаслідок розколу ОУН. Революційне крило ОУН, яке називали також ОУН(б), бо його очолював Степан Бандера, прагнуло виробити власну символіку, щоб відрізнятися від ОУН(м) Андрія Мельника, яка використовувала оунівський блакитний прапор і герб із золотим тризубом з мечем.

ОУН(р) затвердила свою офіційну червоно-чорну емблему, а на ІІ-му Великому Зборі ОУНР у квітні 1941-го постановила, щоб відмовитися від тризуба з мечем, а вживати тільки «загальнонаціональний Тризуб Володимира Великого у формі, введеній Центральною Радою» і «свойого окремого організаційного прапору чорної і червоної краски. Уклад і обов'язуючі пропорції будуть ухвалені окремою комісією»[2]. Однак через початок німецько-радянської війни ця комісія так і не зібралася[3].

В нинішні "смутні" часи, на хвилі буремного націоналізму, у деяких містах України, особливо - західного регіону, затверджують використання червоно-чорного прапора на рівні з державним, жовто-блакитним. 

Окремі депутати Верховної ради намагаються в Закон про державну символіку внести зміни, які б дали можливість використання бандерівського прапора, на рівні з державним,  по всій Україні.

Але поки що, цієї норми не введено. І використовувати прапор можна  за рішенням місцевих рад. Підкреслимо - вирішувати майоріти чи ні червоно-чорному прапору над державними, громадськими установами належить органам місцевої влади. Зрозуміло, над власним будинком кожен владен повісити свій улюблений прапор. Крім фашистського та,  від деяких пір,  радянського.

Коли у Свесі, над магазином "Стимул", замайорів червоно-чорний прапор, люди загомоніли. Не кожен мешканець прикордонного робітничого селища зрозумів вивішувальника. І це - м'яко кажучи. Хоча всі знають, кому належить торгівельна точка. Колишньому одіозному недомерові (пробув недовго на посаді) Дмитрові Шевченку.

Свесяни пішли з запитаннями до нинішнього голови селища Юрія Філонова, а чому, мовляв у центрі нашого селища висить червоно-чорний прапор? Той тільки плечі підіймав, і не знав, що відповісти. 

І тоді сталося те, що сталося. Одного разу прапор зник з даху приватної власності Дмитра Шевченка. Ось що пише на своїй сторінці колишній очільник свесян:

Доброго ранку Друзі !!!
З даху нашої крамниці смт. Свеса (Сумська обл.), зник червоно-чорний прапор УПА( Української Повстанської Армії)!
Я впевнений- це зробила якась ГНИДА (внутрішній ворог), вибачаюсь , іншого слова не можу знайти!!!
Ось такі справи !!!
СЛАВА УКРАЇНІ!!!????????????????????????

Шановний Дмитре, Героям слава!

Зайдіть, будь ласка до колишнього свого місця недовготривалої роботи, поспілкуйтеся з добре Вам знайомим нинішнім мером Свеси, домовтеся з депутатами, щоб вони поставили питання використання бандерівського прапора у Свесі на сесії ради. 

Нарешті, пройдіться по домівках Ваших колишніх виборців, котрих Ви покинули напризволяще не в кращі часи для селища, спитайте їх думку про використання червоно-чорного прапора. Я думаю, Вас не поб'ють за це, і Ви зможете на цілком законних підставах використовувати червоно - чорне полотнище на даху "Стимула".

Або ж - ні.

І не треба у дусі 37 років шукати внутрішніх ворогів серед своїх земляків, тим паче обзивати свесян "гнидами".

Всього найкращого Вам у підприємницькій діяльності. Тут Ваші успіхи значно кращі, аніж на політичному фронті.

Колонка редактора.

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить