Menu
nul

Будь яка капітальна споруда, а особливо така, як дамба на річці, потребує не тільки догляду, а й капітального ремонту. Десятки років стоять дамби на Івоті. Приносять вони користь чи шкоду – є різні міркування з цього приводу.

Роками експлуатуються дамби. Над ними почали знущатися металісти з початку « безпардонних перебудовних» років колишнього СРСР. Пообрізали все металеве назовні – що можна обрізати. Вкрали. Нікого ніхто так і не впіймав на гарячому.

Нині примітна картина будь якої дамби на Івоті – дерев’яні жердини, замість металевої огорожі, що мають уберегти і старого і малого від падіння ненароком у прірву.

Потім бракон’єри всіх мастей доклали рук до руйнації дамб. Щомісяця на Ямпільщині, від Антонівки до Рудні, «умільці» розмотували троси на барабанах і вода з гуркотом стікала за течією. Настав час, і неподобства припинились. Чи то металу на дамбах не лишилось, чи то риба вичинки не коштувала.

Та дня чотири тому знову сплили на поверхню «чорні друзі» капітальних споруд. «Кинули» Папірнянську дамбу. Івот оголився до чорного мулистого дна.

Хто ж відповідає за стан рівня води в Івоті, що несе свої води по Ямпільщині, за дамби, які  у наш неспокійний час є  стратегічними об’єктами?

Кролевецьке міжрайонне управління водного господарства. Воно є бюджетною неприбутковою організацією. Це значить, що воно утримується за наш рахунок. За рахунок податкосплачувачів.

Жодного разу за всі роки існування дамб на Івоті вони не ремонтувалися капітально. Після підняття Папірнянської дамби, ремонтники  прибули до Пенькозаводської споруди, з тим, щоб хоч якось залатати дірки, крізь які вода, як крізь решето, витікає з Шамрайової затоки.

Щось підварили на поверхні. Підставили два (березові!) кілки під металевий щит, який утримує сотні тонн води. І зробили єдиний правильний висновок: треба доповідати начальству у Кролевець, що напів-заходами дамбовому горю не допоможеш.

Потрібен потужний восьми-метровий швеллер, потрібен новий метал на заслін. Інакше настане момент, і ріка зірветься з висоти в прірву.

Кролевецьке міжрайонне управління водного господарства, швидше за все, не знайде грошей на ремонт дамби. На косовицю трави навколо дамби – знайде.

А поки, у спеку,  на Шамрайці, за бетонним монстром, малеча на мілині любить рибку сачками ловити.

Віднині дітвора захищена двома березовими підпорами.

Блог Івана Богуци

Комментарии  

-3 # Bober 20.06.2018 10:10
УООровские хлопцы пытаются влезть в государствене сооружение, отремонтировать его. Как бы это плохо не кончилось. Або их кого придавит, або люди пострадают.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать | Сообщить модератору
+1 # Птаха 01.07.2018 16:16
Пойдите, гляньте - после их ремонта дамба стала дырявым ситом. шамрайка высыхает. Беда, коль пироги начинает печь сапожник.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать | Сообщить модератору

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить