Menu
nul

Останнім часом збільшилась кількість місць стихійної торгівлі пестицидами з порушенням санітарно-гігієнічних правил та відсутністю документів, які посвідчують якість препаратів.

Чим фальсифікат відрізняється від оригінального продукту? Показники, за якими вирізняють фальсифікат це: склад продукту, упаковка, якість і чистота діючої речовини, якість і стабільність формуляцій, параметри забруднення, параметри домішок, а головне — вплив на довкілля та здоров’я людей і тварин.

На відміну від зареєстрованих продуктів, які перед тим, як потрапити на ринок, піддаються ретельній перевірці, нелегальні пестициди жодним чином не перевіряються та не є придатними до використання. Нема жодних гарантій, що вміст підробленого препарату відповідає тому, що написано на його етикетці.

Препарат може мати шкідливі наслідки для сільськогосподарських культур, людського здоров’я й життя, а також довкілля.. У харчових продуктах, сировина яких оброблялася підробленими пестицидами, можуть бути шкідливі залишки, які потрапляють з продуктами до споживачів.

Існування ринку фальсифікованих пестицидів зводить нанівець намагання держави забезпечити розвиток сільськогосподарського сектору економіки та сформувати цивілізований ринок засобів захисту рослин.

Основні види підробок: відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми; зниження вмісту діючої речовини; продаж замість препарату невідомих речовин.

При придбанні пестицидів необхідно особливу увагу звертати на упаковку. Вона повинна бути заводською. На ній мають бути вказані: діюча речовина, назва препарату, номер ГОСТУ і партії, вага і дата виготовлення, термін придатності, найменування фірми виробника і його адреса. Крім цього, на кожній упаковці вказується культура та об’єкти обробки, для яких призначений пестицид, способи і норми, кратність використання препарату, строки очікування, заборони та обмеження їх використання, заходи безпеки під час роботи Препарати повинні бути внесені в офіційні виданння “Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” та «Доповнення до переліку…».

Підприємства, фірми, що реалізують препарати, повинні мати сертифікати якості на продукцію. Обов’язково збережіть касовий (товарний) чек та упаковку. В ньому повинні бути вказані: назва підприємства або прізвище продавця, найменування товару, його ціна, дата продажу.

Радимо користуватися послугами спеціалізованих магазинів та відомих фірм, що добре себе зарекомендували на ринку пестицидів.

А. Богуца,

провідний спеціаліст відділу контрою захисту рослин Головного управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Сумській області.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить