Menu
nul

Вибори в Україні завжди нагадували щось середнє між американськими гірками і російською рулеткою. Бо громадяни голосували, у кращому випадку, за телеобрази кандидатів з досить схожими між собою наборами передвиборчих обіцянок – часто до непристойності популістичних і нездійсненних. Але новий час вимагає нових трендів. Спробу диктувати їх зробила команда одного з потенційних лідерів держави – Анатолія Гриценка. У цього кандидата кажуть: показуватимуть людям всі куточки виборчого штабу, відкриють всі джерела надходження коштів на ведення кампанії. А сам Гриценко запевняє: ще до виборів розкаже українцям не тільки про те, що і як робитиме у разі перемоги, а й покаже, пліч-о-пліч з ким конкретно він змінюватиме країну. Тобто кому планує доручити роботу на найвідповідальніших державних посадах – як то, наприклад, міністр оборони, голова СБУ чи генеральний прокурор.

Свою обіцянку Гриценко у довгу скриню відкладати не став. І 30 січня під час прес-конференції у місті Дніпро зробив те, чого поки не робив жоден з кандидатів у президенти: представив першого майбутнього високопосадовця – потенційного очільника СБУ. Ним виявився колишній сбушник Віктор Трепак (на фото).

У своєму досить молодому віці Трепак зміг дослужитися до посади першого заступника голови СБУ і очільника управління «К» – того самого, що займається боротьбою з корупцією. У його «послужному списку» – гучні затримання судді-«колядника» Зварича та виконавця викрадення, катування і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе Віктора Пукача. Саме Трепак передавав у НАБУ «чорну бухгалтерію» Партії Регіонів. Віктор Трепак звільнився з СБУ через справу «діамантових прокурорів» у 2016-му Трепак за власним бажанням у званні генерал-майора. Причина – відмазування тодішнім генпрокурором Віктором Шокіним «діамантових прокурорів», над викриттям яких тривалий час працював Трепак. Тоді Петро Порошенко став на бік свого кума Шокіна та спійманих на незаконному збагаченні та хабарництві заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної Прокуратури України Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця і підписав рапорт Трепака. Нині ж генерал Трепак готовий повернутися у СБУ – і вичистити цю службу зсередини, змусивши її нарешті стати на захист країни, а не купки владоможців. Шанс зробити це він побачив у команди Гриценка – тому і долучився до неї вже після того, як Гриценка висунули як кандидата від об’єднаної демократичної опозиції на Форумі, що проходив у Києві 11 січня. «Віктор Трепак як ніхто інший підходить на цей важливий для країни пост. Він повністю відповідає визначальному для мене принципу «трьох П»: професіоналізм, порядність, патріотизм. Віктор Миколайович поєднує міцну юридичну освіту, інтелект, наукові й викладацькі здобутки – і водночас досвід, практичної роботи за фахом і бойовий офіцерський досвід», – підкреслив Анатолій Гриценко. На Трепака Гриценко покладає великі сподівання. Адже повернення силових структур (у тому числі, і СБУ) у русло закону і служіння народу замість нинішнього кришування бізнесу та обслуговування інтересів влади, зокрема, у переслідуванні незручних для неї людей – займає одне з чільних місць у плані дій цього кандидата після перемоги на виборах.

«Віктор Трепак – це людина, яка знає Службу та її дійсне призначення, реформує і поставить СБУ в законні рамки – служіння народу і державі. Зупинить нинішній шабаш невластивого для СБУ силового втручання в економіку, «кришування» корупційних схем чи руйнації чесного бізнесу. Людина з оперативним досвідом боротьби зі злочинністю, протидії корупції, з розкриттям резонансних справ і арештами високих чинів . Людина честі, яка не трималася за крісло, написала рапорт і пішла з посади першого заступника голови СБУ – коли від президента відчула фальш та імітацію», – підкреслив Гриценко. Разом з тим Гриценко наголошує: члени його команди будуть нести жорстку відповідальність за найменшу помилку. Всі, починаючи від самого лідера «Громадянської позиції», який найпершим своїм законопроектом обіцяє внести у Верховну Раду робочий законопроект про імпічмент президента.

Представлення майбутнього голови СБУ у Дніпрі – лише початок серії подібних «представлень» від Гриценка. Далі кандидат планує представити своїх претендентів на посаду міністра закордонних справ, керівника Нацбанку, міністра оборони та генерального прокурора – на ті пости, які входять до сфери впливу президента. Відкритість у цьому питанні для Гриценка – принципова. Адже так само, як короля робить почет, так і президент мало що зможе зробити без команди. Тож виборці мають цілковите право знати, кого їх кандидат планує призначати на ключові посади. «Більше – жодних котів у мішках!», – обіцяє Гриценко. І принагідно запрошує опонен опонентів по виборчому процесу зробити те саме. Бо українці заслужили на чесність по відношенню до себе – і у виборчому процесі, і у призначеннях, і у розумінні, що і як робить влада задля розвитку країни і покращення життя кожного громадянина.

Добавить комментарий