Menu
nul

 

Україна обиратиме Президента України за списками виборців, які не відрізняються від списків зразка 2015 року, бо з реєстру не вилучені померлі особи. Про це під час брифінгу сказав заступник начальника Центрального виборчого штабу Анатолія Гриценка з юридичних питань Микола Катеринчук.

«Восени минулого року ми отримали інформацію від одного з розпорядників реєстру виборців, що від Адміністрації Президента йдуть вказівки формувати списки виборців таким чином, щоб у них було 4% «мертвих душ». Тобто, тих, хто втратив можливість голосувати у зв’язку зі смертю», - розповів Катеринчук.

Він підкреслив, що 4% від загальної кількості усіх виборців (35 602 855 виборців станом на 31 грудня 2018 року) – це 1, 4 млн осіб, які зможуть «проголосувати», якщо їх не вилучать із Державного реєстру виборців.

«Отримана інформація може свідчити про підготовку масштабних фальсифікацій результатів виборів на користь провладного кандидата шляхом використання виборчих бюлетенів померлих. Щоб перевірити цей факт, ми звернулись до ЦВК», - зазначив Микола Катеринчук.

Уповноважений представник Анатолія Гриценка в ЦВК Руслан Чорнолуцький додав, що Центрвиборчком відмовив у доступі до Державного реєстру виборців кандидату в президенти, порушивши пряму норму закону, а саме ч.9 Статті 31 Закону України «Про вибори Президента України». За його словами, закон зобов’язує Центрвиборчком невідкладно надавати доступ до реєстру виборців усім кандидатам після їх реєстрації. «Постанова ЦВК №74, на яку посилається ЦВК і яка унеможливлює доступ кандидата до електронної бази даних списків виборців, це підзаконний акт. Вона не може змінювати Закон, а лише розширювати або пояснювати його норми. Якщо ЦВК не надасть кандидату Анатолію Гриценку доступ до списків виборців до кінця дня 23 січня 2019 року, незаконні дії ЦВК будуть оскаржені в суді», - наголосив Чорнолуцький.

Добавить комментарий