Menu
nul

Цього місяця усім прийшли платіжки за газ з попередженням, що треба буде доплатити і так до захмарних тарифів... Люди кинулися до газовиків за роз'ясненнями, а там, виявляється, якісь програми в комп'ютерах зависли. На щастя, схаменулися у НКРЕКП.

Комісія рекомендує Міненерговугіллю виконати вимоги ЗУ "Про ринок природного газу", розробити необхідні технічні регламенти.

Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг ухвалила рішення, яким заборонила операторам газорозподільних мереж проводити донарахування в платіжки за природний газ.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Facebook голови НКРЕКП Оксани Кривенко.

За її словами, вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20℃), проте лічильники газу у побутових споживачах не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища.

Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5℃ виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1000 куб м - 949 куб м).

"Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахуваання побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов", - написала Кривенко.

Джерело:  РБК-Україна

Отже, побутові споживачі природнього газу можуть поки що заспокоїтися. Чи надовго? 

Добавить комментарий