Menu
nul

Я постійно на пленарних засіданнях обласної ради піднімаю питання ремонту доріг у прикордонних районах області. Тим паче, що на початку цього року керівництво Сумської ОДА проголосило, що наведення порядку на прикордонних дорогах – пріорітетне завдання для шляховиків, і що до кінця 2018 року дороги в прикордонні будуть відремонтовані.

Уряд виділив на ремонт доріг в Україні 40 мільярдів гривень. Причому нам втовкмачують, що це велике досягнення. Що, мовляв, держава турбується про народ.

Кожен з водіїв перераховує при купівлі бензину так званий дорожній збір. Українці перераховують податків на бензин та дизпаливо в рік 50 мільярдів гривень!

На заправці літр бензину коштує за 30 гривень. 7 гривень з літра водій сплачує за те, щоб їздити по нормальних дорогах! І де ці дороги? Де гроші платників податків?

Непорозуміння у владі, починаючи з нижчої, районної ланки, закінчуючи вищою, призводить до бардака. Згадаймо, як з області зняли кошти, що виділялися з держбюджету на ремонт доріг. А потім, через нехлюйство керівництва якоїсь ланки, доводилося розглядати це питання на сесії обласної ради, посилати гінців до міністерств, щоб владнати непорозуміння…

Скільки коштів не було використано в області через елементарний бардак - зараз не скаже ніхто. Будівництво 1 кілометра дороги в Україні в середньому коштує 12 мільйонів гривень. Ямпільський район, наприклад, отримує 4 мільйона на ремонт дороги «Ямпіль – Орлівка – Свеса». 4 мільйона на ремонт дороги «Дорошівка-Дружба». На весну треба готувати ще 4. І так щороку!

І знову ж таки, це наші, народні гроші закопуються у ями щороку! Тільки за беззаперечної гласності у справі ремонту доріг, звітності про кожну витрачену копійку, гарантії якості будівництва чи ремонту доріг, можна буде говорити про можливість існування у регіоні більш менш хороших шляхів.

Зрозуміло, таким чином можна буде звести і корупцію у шляхо-будівництві нанівець. Поки що ж, на жаль, це найзасекреченіша галузь.

Я отримую від виборців листи, з проханнями довести до можновладців інформацію про катастрофічний стан доріг в прикордонних районах області і готую запити до відповідних міністерств та відомств України, з тим, щоб врешті-решт привернути увагу влади до нашого бездоріжжя.

Добавить комментарий