Menu
nul

Вчора, у переповненій залі Свеського Палацу культури, працівники Свеського насосного заводу, мешканці робітничого селища, традиційно зібралися для того, щоб відзначити чи не найшанованіше своє свято – День машинобудівника.

Генеральний директор підприємства Андрій Циган відкрив урочистості, розповів про досягнення та проблеми заводу, привітав всіх присутніх зі святом і вручив кращим з кращих грошові премії та запашні короваї свіжоспеченого хліба.

Селищний голова Юрій Філонов у своєму вітанні наголосив, що насосний завод, як і раніше, не дивлячись на всі труднощі, є містоутворюючим підприємством, внесок якого у казну селища складає 50 відсотків від тих, що надходять.

Бурхливими оплесками земляки зустріли виступ свого депутата  Костянтина Товстухи.

Він, зокрема, сказав:

«У 1858 році у Свесі були створені чавунно-ливарний, механічний заводи, які належали титулярному раднику, нашому знаменитому земляку - Миколі Неплюєву. Звідти, з позаминулого століття і бере початок славна історія потужного Свеського насосного заводу.

Візитна картка Свеси, насосний завод, до початку буремних 90-років переживав тільки періоди злету.

Я не так давно зустрічався з з легендою підприємства, орденоносцем Говорушкою Левоновичем Бабаяном. В свій час він керував корпусом, де виготовлялися насоси для різних галузей народного господарства. Так от, в місяць корпус поставляв замовникам до 300 надскладних виробів, які йшли навіть у космічну галузь.

На жаль, Левонович зараз потребує довгострокової реабілітації після складної операції. Саме такі, як він, з таким незламним характером люди творили і творять нині історію Насосного!

Сьогодні треба віддати данину мудрим керівникам минулого насосного заводу Вікторові Ющенку та нині, на жаль, покійним Олексієві Заку, Юрієві Сидьорці…

Успішна праця заводчан, зрозуміло, сприяла і сприяє розквіту селища. До кінця минулого сторіччя у Свесі було зведено близько 900 індивідуальних і 26 державних багатоповерхових житлових будинків, комунікації, водогін…

Нарешті - цей Палац культури, побудований в 1971 році, який ми всі разом реанімували до життя в 2016 році саме до Дня машинобудівника!

Я впевнений, що на насосний завод, на мою чудову Свесу чекають кращі часи, вона знову стане зразком робітничого селища, а цехи легендарного заводу наповняться потужним подихом безперервного виробництва!

З Днем Машинобудівника! Зі святом вас, земляки!»

Костянтин Олександрович за самовіддану працю на благо рідного заводу та Свеси вручив подяки та грошові премії ветеранам підприємства Миколі Єгоровичу Клопову, Анатолію Васильовичу Прошину та Івану Фомичу Горбачову.

А директорові Свеського Палацу культури Андрієві Малікову депутат вручив сертифікат на 10 тисяч гривень, який гарантує придбання необхідного обладнання для потреб Палацу.

І, як завжди, аматори сцени порадували свесян чудовим, змістовним концертом.

Добавить комментарий