Menu
nul

На останньому пленарному засіданні Сумської обласної ради депутати майже одностайним голосуванням прийняли Звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів для недопущення знищення галузі лісового господарства.

Сьогоднішня наша розмова – з депутатом Сумської обласної ради, фахівцем лісового господарства Костянтином Товстухою.

Костянтине Олександровичу, Ви в свій час з руїн піднімали «Ямпільський агролісгосп», вивели його у число кращих на Сумщині, очолювали «Сумський облагроліс», знаєте , так би мовити, «лісову кухню» не з чужих слів. Що значить для лісівників прийняття нового закону відносно введення додаткового податку на землю, що знаходиться під лісом?

Законом України від 10 липня 2018 року №2497- VІІІ «Про внесення змін у Податковий кодекс України і деякі закони України відносно стимулювання створення і діяльності сімейних фермерських господарств» була внесена поправка, яка передбачає податок на всі лісові землі України.

Ця поправка додасть не тільки проблем всьому лісовому господарству, вона, по суті, знищить галузь, і в першу чергу - «агролісгоспи».

Широким загалом нововведений закон не обговорювався. А у назві спеціально підкреслили, мовляв, для підтримки фермерських господарств. По факту ж – завуалювали нове фіскальне навантаження для лісових господарств.

І до чого може призвести  новий податок?

Цей додатковий податок може стати початком кінця всієї лісової галузі Сумщини. Особливо, ще раз наголошую, не витримають його «агролісгоспи». Бо крім нього лісівники, землі яких знаходяться в користуванні місцевих рад, громад, справно платять ренту на деревину з вирубки, податок на прибуток, податок на додану вартість, всілякі соціальні збори.

У північних районах Сумщини лісові господарства нині знаходяться у ранзі бюджетоутворюючих. Люди мають гарантовану заробітну плату, з’являються нові робочі місця з введенням у дію нових потужностей. Все це поставлено під загрозу зникнення.

З введенням податку на землю, на якій ростуть дерева, зрозуміло, місцеві органи влади отримають додаткові кошти, чим вище процент податку, тим більше надійде коштів у касу громади.

Та законодавці взяли за горло лісівників. 40 відсотків виручки від реалізації лісової продукції вони вимушені будуть щорічно віддавати в рахунок податку на землю під лісом.

Виробництво деревообробних цехів стане нерентабельним. Ціна на продукцію злетить до небес. Деревина подорожчає в півтора-два рази.

Невже законодавці, які голосували за цей Закон, не знали, якими будуть наслідки?

Як на мою думку, влада, і законодавча, і виконавча в країні свідомо робить все для того, щоб лісова галузь збанкрутіла.

Ви ж подивіться, все вже розподілено і продано. А ліс – стоїть і приносить користь суспільству, як в економічному так і у екологічному плані. Комусь це не подобається.

Лісгоспи будуть неспроможні платити весь список податків. Наступний крок – передати у приватні руки збанкрутіле підприємство. Цього не можна допустити.

Депутати обласної ради зробили перший крок, звернулися до керівництва країни із закликом припинити загоняти в труну лісове господарство Сумщини, не різати курку, яка несе золоті яйця.

До речі, такої системи оподаткування, як передбачено даною поправкою, з урахуванням інших податків, нема ні в Європі, ні в жодній розвиненій країні світу.

А ми ж так прагнемо стати частиною ЄС...

Добавить комментарий