Menu
nul

 

22 серпня, Запоріжжя з робочим візитом відвідав лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Серед основних тем обговорення з журналістами та громадськістю - повернення окупованих територій, подолання внутрішньої кризи та проблема міграції, зовнішня політика і кредити МВФ, боротьба з корупцією.

Відновлення миру на Донбасі Анатолій Гриценко підкреслив, що, незважаючи на бажання українців якнайшвидше жити в мирі, війна на сході завершиться лише після зміни влади.

За його словами, комплекс завдань, які треба вирішити в процесі реінтеграції Донбасу, триватиме від 3 до 5 років. Стільки ж повинні працювати і створені там тимчасові відомства, бо саме такі структури забезпечать нормальне життя по українському законодавству.

Якщо ж говорити про психологічний стан, про настрої людей, про відновлення довіри, то можна говорити про десятиліття.

«Я не можу вам легковажно сказати, що війна закінчиться за два тижні. За попередніми оцінками, назад хочуть повернутись близько 500 тисяч українців. Питання – куди їм повертатися? Хто зараз живе в їхніх домівках, на кого вже оформлена їхня власність. Це буде непростий період. Я вже не кажу про військову складову. Про те, що треба вилучити зброю, провести амністію і дати людям шанс нормально жити. Звичайно, ті, хто вийшов за межу людяності, вбивав, катував, збивав літаки, підуть під суд», - сказав Гриценко.

Розвиток промисловості Анатолій Гриценко дотримується думки, що без промисловості України не буде, але країна має відходити від іміджу сировинної держави. Замість цього треба нарощувати технологічне виробництво з високою доданою вартістю та з потужними інженерами.

«Дехто ще тішиться, що ми експортуємо багато зерна. Мовляв, на цьому можна збудувати країну. Ні, зерном Україну не підняти», - вважає лідер «Громадянської позиції». Металургія – основа економіки Запоріжжя, але ця галузь також орієнтована на експорт. У той же час, підкреслює Гриценко, держава повинна всебічно стимулювати вихід експортерів на ринки інших держав не тільки в металургії, а й у хімічній, аграрній та інших сферах. Для цього повинні працювати потужні економічні підрозділи, які вивчають ринок, проводять перемовини, стимулюють вихід виробників на світовий ринок.

«Власникам українських заводів потрібне бажання вкладати в розвиток обладнання за умови дотримання екологічних стандартів. Їм треба трошки придушити жадібність і вкласти в оновлення виробництва. Влада повинна дати можливість бізнесу спокійно працювати. Я гарантую: на посту президента ніхто від мого імені не буде відбирати у підприємців долі бізнесу. Якщо підприємство працює за законами і сплачує податки, його власник спатиме спокійно», - запевнив Гриценко.

Перші рішення на посаді президента У цьому сенсі Анатолій Гриценко також розповів по свої перші кроки на посаді президента України. Нагадаємо, що за останніми результатами рейтингів, лідер «Громадянської позиції» має все більшу підтримку і посідає друге місце серед всіх ймовірних кандидатів.

Першим кроком Гриценко називає кадрові призначення.

«В мене немає бізнесу і немає бізнес-партнерів. Я можу вийти, поклавши руку на поліграф, і сказати: в мене немає зарубіжних рахунків, офшорів, немає сліпих трастів, закордонних фабрик. Я хотів би, щоб інші кандидати в президенти вийшли і так само сказали. Перші дні моєї роботи дадуть людям розуміння, що все серйозно, що почалися зміни», - сказав Гриценко.

Вибори-2019 є визначальними

Лідер «Громадянської позиції» наголошує, що наступні президентські вибори є важливими, бо це визначить, яким шляхом йти Україні.

«Зараз дуже багато доріг перед нами закриті, нам диктують і нав’язують політику. Нам потрібно відновити суб’єктність, стати єдиним і цілісним народом, відновити наше вміння розвивати промисловість, випускати гідну продукцію з доданою вартістю. Тоді з’явиться перспектива, економічна основа демократії, розвиватиметься підприємництво. Я хотів би, щоб ми сконцентрувалися на економіці. Щоб наступні річниці Дня Незалежності давали нам впевненість в тому, що ми йдемо вірним шляхом», - сказав Анатолій Гриценко.

При цьому, за його словами, зробити Україну такою може лише президент, який спирається на довіру людей та тримає слово.

Джерело: http://gp.org.ua

Добавить комментарий