Menu
nul

Сьогодні біля Верховної Ради стартувала акція «Ні! виборам за законом Януковича», основна вимога якої – ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками.

Україна випробувала майже усі існуючі у світі моделі виборів, окрім пропорційної системи з відкритими регіональними спискам. Саме за цю зміну у виборчому кодексі проголосували нардепи восьмого скликання, що дасть можливість обрати найкращий метод проведення виборів.

Костянтин Олександрович пояснює, у чому ж суть пропорційної системи з відкритими регіональними списками?

-Депутати обираються від політичних партій, але кандидати проходять відбір з прив'язкою до певних округів. Це забезпечує політичну структуризацію, але відбір та подальша робота кожного депутата детермінована приналежністю до конкретної території.

Округи формуються значно крупніші (у проекті Виборчого кодексу – 27 регіонів замість 225 округів), що унеможливлює повальне "гречкосійство" та підкуп. Засіяти "гречкою" цілу область буде набагато складніше, ніж один дрібний округ.

З кожної території (регіону) буде обиратися не один депутат, а визначена їхня кількість (залежно від кількості населення), що може суттєво змінити акценти виборчої кампанії.

Учасники перегонів будуть зацікавлені займатися не знищенням конкурентів, а власною роботою над кращими показниками своєї партії та себе як кандидата.

Партії будуть зацікавлені в тому, щоби добирати достойних та репутаційних кандидатів у відповідних регіонах. Оскільки "темні конячки" та "гречкосії" будуть тягнути вниз партію на всеукраїнському рівні.

Виборці матимуть змогу обирати не лише партію, а й конкретного кандидата з пропонованого партією переліку. Відповідно, ті, хто пройде в конкретному регіоні, залежатимуть від кількості голосів за всю партію та кількості голосів за конкретного кандидата.

Звичайно, ця система також не панацея. Зловживання будуть. Адже, як і будь-яка інша, ця система не позбавлена недоліків. Зокрема на початковому етапі для багатьох українців вона може бути складною та незрозумілою, що спричинить певне невдоволення.

Та водночас на теперішньому етапі суспільного розвитку критично важливо мінімізувати вплив фінансового та адміністративного ресурсу на результат виборів.

Переконаний, на виборах мають змагатися ідеї та програми, а не гроші та влада.

Добавить комментарий