Menu
nul

Зранку 9 лютого до приміщення Воздвиженської сільськоої ради потягнулися люди.

На прийом до депутата Сумської обласної ради кожен поспішав з наболілим. Що ж хвилює мешканців одного з найбільших сіл району, знаменитого на всю країну своїми легендарними земляками Воздвиженського?

Депутат сільської ради, підприємець Олександр Бойчунь, мешканка села Віра Некрасова підняли питання ремонту дороги.

- Справа в тім, - поскаржився Костянтину Товстусі сільський депутат,- що через неможливість проїхати розбитою дорогою від зупинки на обласному шляху до центра села, вже пів-року, як до нас не ходить маршрутний автобус.

Студенти, люди, яким потрібно до лікарень чи у справах до райцентру, вимушені пішки, у морози, сніги та дощі долати 6 проклятих кілометрів. А зовсім маленькі, чи інваліди?

- Чи зверталися люди з цим питанням до представників влади району?- запитав обласний депутат у Олександра Дмитровича.

На це запитання докладно відповів Микола Козюля, сільський голова:

-Так, як тільки-но виникла проблема з маршруткою, до РДА було направлено звернення громадян, з проханням навести лад у цьому питанні. Але й досі маємо, те що маємо...

Костянтин Товстуха розповів, що така ж проблема стояла і перед мешканцями Княжич, Микитівки. Завдяки спільним зусиллям, співфінансуванню, неодноразовим зустрічам депутатів, голів сіл з керівництвом облавтодору, керівництвом обласної ради, завдяки зверненням до голови ОДА, проблему було вирішено. Дорогу від Княжич до кордону зі Свесою та Орлівкою відремотнували.

Також щоб не залежати від примх перевізників, завдяки спільним зусиллям районної ради, голів сільських рад та депутатів всіх рівнів - виділяються кошти на придбання автобуса для громади Княжич.

- Все це потребує великих зусиль, - підбив підсумок Костянтин Олександрович. - Зрозуміло, що я візьму на контроль вашу проблему, але ж і ви, місцеві депутати, разом з головою села, людьми, не давайте спати тим, хто відповідальний в районі за автобусне сполучення. У Ямпільській РДА є відділ, в якому спеціалісти отримують за цю роботу непогану зарплатню.

Також депутатові повідомили , що через два дні, шкільні автобуси в районі стануть на прикол, через брак палива. Костянтин Олександрович тут же набрав номер телефона начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Олега Проценка, і поцікавився, чому в районі досі не вирішено тендерне питання, щодо забезпечення всіх шкільних автобусів паливом?

- З вівторка, повідомив присутніх у кабінеті голови сільської ради Олег Васильович, - проблем з паливом для шкільних автобусів не буде. Ми укладемо договір з постачальником.

Виникає інше, цілком законне запитання, яке виходить з критичної ситуації, що склалася: а не можна було чиновникам зробити так, щоб не чекати останньої краплі освітянської солярки?  Щоб директори не хапалися за валідол через цю проблему?

А до вчителів, які побажали зустрітися зі своїм обранцем, довелося іти до школи. Всіх бажаючих кабінет голови села просто не розмістив би. По черзі, аргументовано, викладачі різних предметів розповіли Костянтину Олександровичу не тільки про свою біду, про біду всіх освітян району. 

« На всю країну розповсюдили ще в минулому році звістку про те, що вчителям значно підвищено зарплату, - говорять педагоги, – а на Ямпільщині ми не бачимо цього підвищення. Навпаки, отримуємо ще менше...»

Чому склалася така ситуація?

Справа в тім, що основна надбавка до зарплатні іде з так званих «престижних» коштів. Виплат за престиж викладацької справи. Максимум – до 30 відсотків від зарплати, мінімум – 5.

Так от, педагогам Ямпільщини,  вирішили в Ямпільський РДА, «положено» максимум 6 відсотків. І крапка. Такий от престиж… Найнижчій в області показник тільки на Ямпільщіні…

Але ж витрати на цю статтю, напевно, ідуть до району з державного бюджету! У минулому році, наприклад, через невикористання так званих «престижних» коштів до бюджету області з району було повернуто півмільйона гривень!

«Кому потрібна і кому вигідна така економія,- запитують вчителі, - і головне, кому вигідно, щоб страждали педагоги.?»

- Я буду допомагати вам, шановні, у вирішенні цього питання. Тим більше, що воно стосується всіх педагогів Ямпільщини!

Воздвиженська громада хоч і не живе заможно, але є дружною та не байдужою до чужого горя. Восени 2017 року у родині Тимошенків трапилась біда, на яку відреагували односельчани.

На зустріч з депутатом завітала Галина Миколаївна Тимошенко яка висловила слова вдячності за посильну допомогу її донці Тимошенко Юлії, котра дуже хворіє.

- Ми всі, хто брав участь у допомозі вашому горю, педагогічний колектив школи, учні, сільрада, мешканці села - молемося за виздоровлення вашої доньки, мами вашої онуки Насті.

Разом, з молитвою і спільними зусиллями ми переможемо всі негаразди!- висловив упевненість Костянтин Олександрович.

Добавить комментарий