Menu
nul

Голодомор… Його жертви… Знищення українських синів і дочок – ця тема найболючіша з усіх, яких торкаєшся вдивляючись у ті страшні роки.

Історія органічно пов’язана з пам’яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. В цьому непересічна культурна значимість пам’яті. Однією з таких трагічних сторінок стала правда про голодомори.

Голодомор 1932-33рр. був наймасовішим і найжорстокішим. Розпочався голодомор наприкінці літа 1932-го, свого піку досяг навесні 1933-го і завершився на початку літа.

Навесні 1933 року в Україні щодня помирало понад 25 тисяч людей, всі вони загинули в муках від голоду, штучно організованого на теренах нашої Батьківщини тоталітарним сталінським режимом.

Метою цього пекельного злочину було тотальне винищення української нації, знищення нашого геноциду. За різними даними, під час голодоморів в Україні загинуло від семи до десятки мільйонів людей.

Цього дня ми закликаємо всіх мешканців нашого району разом згадати найстрашнішу сторінку в історії нашої країни та віддати шану пам’яті жертвам одного з наймасштабніших геноцидів усіх часів – Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

Але з кожним днем події голодомору віддаляються в часі, не втрачаючи при цьому свого скорботного і трагічного значення.

Щороку в Україні, у четверту суботу листопада, на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють поминальні свічки.

Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Цього року 25 листопада 2016 року, на території України буде приспущено Державний Прапор України, а о 16 годині, буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.

Голова Ямпільської районної ради

Ольга Губар

Добавить комментарий