Menu
nul

Кожен ямпільчанин знає Туранівку. По зелених дібровах, що її оточують, по блакитній річечці з місточком, яка подарувала селу прекрасне озеро і має таку ж назву, як і село, і ще одне наймення – Шостка, по прекрасних людях, які живуть у мальовничій місцевості.

А звідки це село взяло свою назву? Звідки єсть-пішла Туранівка?

Різні щодо назви села є гіпотези. Найпрадавніша – мовляв у навколишніх лісових хащах у величезній кількості водилися люті тури, на яких полювали мисливці. Звідси - й Туранівка.

Якби ж все було так просто.

Доля звела мене з допитливою людиною. Шофером, який за обов’язками служби не один раз побував в усіх куточках колишнього СРСР, що вже й говорити про Україну. Як не дивно – основною розвагою у позаробочий час Шофера було і є – відвідування історичних пам’яток, музеїв, бібліотек, заповідників. Його не тільки в обличчя -за ім ’ям та по-батькові знають музейні, бібліотечні працівники України, великих і малих міст та сіл.

При першому ж нашому знайомстві Леонід Миколайович почав розповідати мені про історичні події давнини, що стосувалися Ямпільщини. З багатьма фактами я був знайомий. А от версія про назву Туранівки мене зацікавила.

Виявилося, що Леонід Сидоренко спирався не на слухи та оповіді, а на документи, наведені в книзі.

З книги «Оточення гетьмана Мазепи» (автор Сергій Павленко), Леонід Миколайович зробив виписку: «За свою службу О.Туранський отримав у володіння села Імшане, Богданівку, Дем’янку, хутори, слобідки Собичеве, Туранівку, Цилюрківщину, Вереміївку…».

Хто такий Туранський? - Один з талановитих і здібних старшин Гетьмана Мазепи., - розповідає шофер Леонід Сидоренко, - а більш докладно про нього пише в своїй книзі Сергій Павленко. Я прочитав цю книгу. Іншим раджу.

Та мене вразили і факти з життя звичайного шофера. У 1986 році, коли рвонула ЧАЕС, у перші ж дні, його, шофера-пожежника відрядили на реактор. Дехто не доїжджав з різних "поважних" причин.

Леонід доїхав швидко  виконувати, що належить. І жити з надією знати більше про свій рідний край.

До речі, сам шофер, Леонід Миколайович Сидоренко, не тутешній, не ямпільчанин. Та знає про історію Ямпільщини більше, ніж дехто з місцевих істориків.

Колонка редактора

Добавить комментарий