Menu
nul

На апаратній нараді в ОДА розглядалося питання здачі водних об’єктів Сумщини в оренду. У роботі наради взяв участь депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха.

Виступаючи на нараді, депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха наголосив, що голови місцевих рад фактично відсторонені від процесу укладання договорів з орендарями. Плеса без всіляких підстав виносяться за межі населених пунктів, що значно зменшує вартість оренди.

Нещодавній приклад хижацького ставлення до природи, коли у Микитівці, що на Ямпільщині, на початку весни орендарі почали скидати воду зі ставка, щоб виловити рибу, свідчить про відсутність контролю з боку екологічних та правоохоронних органів за діяльністю орендарів. І тільки втручання депутата та активістів громади дозволило уникнути екологічної катастрофи.

Костянтин Товстуха зазначив у своєму виступі, що договори оренди водних об’єктів повинні укладатися таким чином, щоб влада на місцях могла, у разі грубих порушень з боку орендарів, розривати з ними відносини.

Як розповів учасникам апаратної наради директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів Ігор КРИВОЗУБ, наразі триває паспортизація водних об’єктів, які знаходяться на території області.

«На території Сумщини 495 водних об’єктів із 2245 знаходяться в оренді, – зазначив посадовець. – За минулий рік в області продовжено 16 договорів оренди водних об’єктів, а в цьому році 11 договорів. Крім того, 21 червня у місті Ромни пройде перший аукціон в Україні, на якому будуть виставлені 4 об’єкти. І такі аукціони плануються й у майбутньому. Наразі в області розроблено 145 паспортів водних об’єктів. І ми зробимо все від нас залежне, щоб усі вони були виставлені на аукціон».

За словами заступника голови облдержадміністрації Миколи ПОДОПРИГОРИ, наразі не те що паспортів, а й навіть необхідної інформації про стан усіх ставків у районах немає. Дані є лише з Краснопільщини і частково з Роменщини.

Тому Микола Подопригора звернув увагу голів райдержадміністрацій на те, щоб вони до цього завдання поставилися ретельніше.

Добавить комментарий