Menu
nul

Тих, хто пройшов пекло 2-ї світової війни залишається все менше, і менше… У Свесі, найбільшому населеному пункті району, справжніх воїнів, хто святкував Перемогу над фашизмом 9 травня 1945 року салютом із власної зброї , живими залишились 4.

Один з них – Олександр Павлович Лямін.

У березні йому виповнилося 90 років!

А відрізнити справжнього ветерана від «ряженого» дуже просто. У ветерана обов’язково повинен бути орден "Великой Отечественной войны" ІІІ ступеня ( ним нагороджували у  кінці 80-х всіх учасників бойових дій ВВВ), або медаль «За победу над Германией», або «За победу над Японией».

Якщо перед вами людина з такими нагородамы, скажіть їй спасибі, вклоніться до землі.

В 1945, у 17 з лишком років, юнака Олександра Ляміна, призвали служити на флот. Війна точилася з японцями. Гинули солдати, моряки.

- Що запам’яталося, - згадує ветеран, - нас, салаг, дуже берегли обстріляні на фронтах війни бійці. Буквально грудьми прикривали під час десантування, тільняшками своїми…

Першу свою нагороду і «Вдячність» від Верховного головнокомандуючого Олександр Лямін отримав за перемогу над Японією.Взагалі воїн відзначений двома орденами і вісімнадцятьма медалями.

На 90-ліття у березні сивий ветеран отримав багато подарунків, та найцінніший – морський кортик.

Голова ради ветеранів селища Свеса, Олександр Павлович Лямін і зараз у строю. Він часто відвідує владні кабінети селища, району не з тим, щоб випрохати для себе якісь привілеї - старий ветеран з ціпком у руці вимагає справедливого ставлення до ще живих воїнів, учасників війни.

Як правило, і в свята, і при походах до начальства, під піджак з нагородами ветеран вдягає стару тільняшку. Так його вчили бійці-краснофлотці, «старики», ті, хто першим ішов в атаку під час війни. За кого Лямін живе сьогодні і закликає жити по совісті нас.

Колонка редактора

Добавить комментарий