Menu
nul

«Сотня-плюс» повідомляла, що 7 квітня у обласній раді відбулась нарада, під керівництвом голови обласної ради Володимира Токаря, ініційована депутатом від Ямпільського району Костянтином Товстухою.

На обласній нараді зазначалося, зокрема, що тільки спільними зусиллями громад і держави можна вийти з глухого кута бездоріжжя. Нажаль, керівництво Свеської селищної ради, не виявило бажання взяти участь у цьому заході.

Там вважають, що проблеми доріг повинні вирішуватися виключно коштом державного бюджету, а тому, мовляв, «наша справа – сторона!».

-Вже 4 місяці мешканці Княжич та Микитівки, сіл, що входять в територію цих рад, відрізані від зовнішнього світу відсутністю автобусного сполучення,- говорить Микитівський сільський голова Олена Ігнащенко.

- Дзвонять зі Свеси з школи, приїздіть,мовляв, вашому дитяті погано. Мати бере ноги в руки – і бігом до Свеси! Таксі і за 300 гривень їхати не хоче! Тому будемо використовувати будь які можливості, щоб хоч трохи привести до ладу дорогу.

Комісія, що прибула на Ямпільщину у складі Олексія Коноза заступника з експлуатації та утримання автодоріг Сумської області, Антона Рідченка, інженера служби автодоріг Сумської області, Олександра Якімова, головного інженера філії «Глухівський ДЕД», на шляху від Ямполя до Княжич зупинялася на всіх проблемних ділянках, біля кожного мосту, місточка, труби, що перетинали шлях.

Антон Рідченко чесно і відверто сказав, що грошей, навіть на ямковий ремонт місцевих ямпільських доріг, не заплановано. Але за участі спів-фінансування, можна хоч трохи пом’якшити їх жахливий стан.

Сільські голови, голова районної ради Ольга Губар у ході тестування шляху у складі комісії підраховували витрати на найменш затратні операції, дзвонили до керівництва Свеського держлісгоспу, Ямпільського «Агролісгоспу», узгоджували спільні дії. У телефонному режимі постійно підтримували зв’язок з депутатом Сумської обласної ради Костянтином Товстухою.

Неупереджено і чесно «дивлячись фактам у очі» можна сказати, що на «асфальт небесний» чекати марно. Княжицький сільський голова Сергій Кузьменко готовий за підтримки громади вкласти у справу до 200 тисяч гривень. Може трохи більше. Йому б хоч би техніку, грейдера та щебеню на ями.

Можливості Микитівки – скромніші, та Олена Ігнащенко говорить, що і її село осторонь важливої справи не залишиться. Дорожники ж пообіцяли, що у будь яку вільну хвилину готові прислати грейдери, виділити щебню.

Лиха біда – початок. Треба ще взяти до уваги той факт, що обранець ямпільчан, Костянтин Товстуха, завжди докладав максимум зусиль для виконання наказів виборців. Є впевненість у тому, що він розбиратиметься й надалі, чому це прикордонний район Сумщини постійно фінансується виходячи із залишкового принципу?

Добавить комментарий