Menu
nul

Районна влада друкує розпорядження пачками. Доводить до відома. Ставить на контроль. Вимагає виконання. Бо, зі свого боку, від районної влади вимагають виконання з області. А з тих – з Києва. По суті всі дублюють вимоги центральних органів.

Мізок зламаєш у цьому замкненому колі. І, головне, розпорядження множаться, як інфузорії, та не виконуються. Ось дуже важливий документ, розпорядження Ямпільської РДА, видане минулого року, щодо «оптимізації медичної галузі на Ямпільщини».  

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ГОЛОВИ ЯМПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ

ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

05.09.2016

смт Ямпіль

№ 330-ОД

 

Про медичне обслуговування населення Ямпільського району

Відповідно до частини першої статті 6, статей 13, 17, 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров'я в Україні», схвалених постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2016 року № 1338-VIII, розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.07.2016 № 381-ОД                          «Про медичне обслуговування населення Сумської області», з метою створення умов для реалізації в районі вимог постанови Кабінету Міністрів України                       від 25 листопада 2015 р. № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення»:

  1. Рекомендувати комунальному закладу Ямпільської районної ради Сумської області «Ямпільська центральна районна лікарня», в установленому чинним законодавством порядку, забезпечити протягом 2016 року:

1) під час складання бюджетного запиту до проекту бюджету на 2017 рік врахувати кошти на виконання програм у сфері охорони здоров’я, відповідно до затвердженої потреби, запровадження сучасних та ефективних медичних технологій діагностики, лікування, реабілітації пацієнтів згідно з вимогами протоколів і стандартів медичної допомоги;на лікарські засоби для пільгової категорії хворих, у тому числі з орфанними захворюваннями, та придбання туберкуліну для проведення туберкулінодіагностики дітям;

2) оптимізацію мережі закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу, та ліжкового фонду відповідно до потреб населення у медичній допомозі;

3) формування мережі лікарських амбулаторій – структурних підрозділів центрів первинної медико-санітарної допомоги відповідно до нормативів, затверджених   наказом  Міністерства охорони здоров'я України від   10.09.2013 

№ 793, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 вересня 2013 р. за                   № 1587/24119;

4) приведення системи надання первинної медичної допомоги населенню у відповідність до вимог чинного законодавства та вжиття заходів щодо розвитку первинної медичної допомоги на відповідних територіях з метою максимального забезпечення доступності населення до послуг первинного рівня;

5) реорганізацію лікарських амбулаторій на засадах сімейної медицини;

6) укомплектування закладів первинної медичної допомоги відповідними медичними кадрами, запровадивши стимулювання в частині забезпечення медичних працівників житлом і належними умовами праці, підвищення кваліфікації/перекваліфікації та недопущення незаконних і безпідставних звільнень працівників;

7) проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з громадами з питань реформування системи охорони здоров’я, мети, змісту та очікуваних результатів цієї реформи, а також попереднє громадське обговорення рішень, пов’язаних з медичною реформою, та прозорість їх прийняття;

8) виконання вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України                          від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 серпня 2015 року за                       № 959/27404;

9) створення відповідних умов для повного охоплення населення району первинною медико-санітарною допомогою;

10) інформування голови Ямпільської районної державної адміністрації про хід виконання цього розпорядження до 25 жовтня 2016 року та 10 січня 2017 року.

  1. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Ямпільської районної державної адміністрації Калюжну І.В. 

Голова Ямпільської районної

державної адміністрації                                                     І.А.Панченко 

Як тільки де побачиш в документі словоблуддя з позначкою «оптимізація», читай за ним – звільнення з роботи людей, скорочення посад, закриття відділень.

Не помилишся. Читаємо: «2) оптимізацію мережі закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу, та ліжкового фонду відповідно до потреб населення у медичній допомозі; 3) формування мережі лікарських амбулаторій – структурних підрозділів центрів первинної медико-санітарної допомоги відповідно до нормативів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 10.09.2013… І в тому ж дусі.

«Оптимізували» в Ямпільській ЦРЛ, «сформували»… Як кажуть: «лавірували, лавірували та не вілавірували…». А,  раз не хочете по-доброму, буде по-поганому.

До фонду заробітної плати Ямпільської ЦРЛ за три місяці не додали 7 мільйонів гривень! Скорочуйте під матеріальним тиском хоч ФАПи, хоч відділи, хоч медсестер, хоч лікарів. А то й закривайте, на вимогу влади лікарні в Свесі, Дружбі!

На 15 сесії Ямпільської районної ради сьомого скликання заслуховували питання про виконання Районної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року та Районної програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2012 -2016 роки. Констатували факт, що влада дала копійки на виконання цих програм, нуль цілих соті десятих відсотків  від запланованого.

На майже 400 онкохворих із запланованих сотень тисяч дали 70 тисяч. На катетори не вистачить. Як результат -  районні програми рішеннями районної ради були зняті з контролю.

А що контролювати, коли грошей нема. Нічого плодити і «програми» разом з «розпорядженнями».

Настав час виносити на порядок денний гасло: «Ямпільчани, всі, як один – «оптимізовуйтесь!». Чекаємо на ідентичне розпорядження.

Колонка редактора

Добавить комментарий