Menu
nul

На свято Сорока святих, (в народі цей день звуть Сороками, а любителі птахів відзначають його, як свято прильоту пернатих) Микитівка, що на Ямпільщині, вдарила на сполох: хазяїни величезного ставка Протопопівка відкрили йому «вену» - почали спускати воду.

-Тривожні дзвінки стали надходити не тільки від мешканців Микитівки,- розповідає нещодавно обраний голова Ямпільської районної організації УТМР Віктор Косинський. У сполох забили їх земляки з усіх куточків України, які дізналися про цю кримінальну подію.

Ставок з кожною хвилиною втрачав сотні кубів води. Якої вже нема в колодязях селян...

Справа в тім, що спускати ставки можна тільки з безпосереднього дозволу відповідних екологічних служб. І то в певний сезон – восени. І то – на певний рівень. А навесні робити це суворо заборонено, такі вчинки підлягають адміністративній та карній відповідальності!

Риба нереститься, всяка живність виводиться – гріх і злочин губити природу! Екологи ж області ніяк не відреагували на дзвінки голови районної ради УТМР втрутитися в ситуацію.

Микитівці вирішили взяти справу в свої руки. Голова сільської ради Олена Ігнащенко скликала на схід громадян села, де виступив кожен бажаючий. На сході були присутні голова районної ради УТМР Віктор Косинський, член президії районної ради УТМР, заступник директора ДП «Ямпільський агролісгосп» Сергій Товстуха, член районної ради УТМР Іван Богуца.

Під час сходу сільський голова доповіла, що ставком керує такий собі Віктор Шутько, довірена особа орендарів. І він обіцяв бути, та тільки-но подзвонив, і сказав, що знаходиться у іншому районі… Хто такий Шутько? Легендарний  "зіц директор"  справжніх орендарів.

Це він наказав відкрити шлюзи Протопопівки! 

Мешканці Ямполя знають його дуже добре. Шутько ледь не загубив Краснокутського ставка. Незважаючи на всі заборони, на приписи прокуратури, маючи, мабуть, високих покровителів, він  три роки тому «пустив» кров Краснокутському ставку, злив воду до багна, виловив рибу – і поминай, як звали.

Ямпільчани власними зусиллями законопатили прірву в дамбі ставка, та водойма й досі не може оговтатися, плесо до колишнього рівня – не набирається.

Саме такий «номер» Шутько хоче провернути і з Протопопівкою. Та не вийшло! Сельчани запропонували негайно зв’язатися з народним обранцем, депутатом Сумської обласної ради Костянтином Товстухою.

По телефону Костянтин Олександрович запевнив микитівців, що надасть їм всю необхідну допомогу, і юридичну в тому числі, у вирішенні наболілого питання.

- Нинішня екологічна ситуація з посушливими весняними, літніми періодами, - наголосив депутат, - закликає нас боротися з проявами хижацького ставлення до природи, особливо водойм.

 

Тут же, на велелюдному сході селян, були прийняті письмові звернення до депутата обласної ради з проханням допомогти громаді зберегти озеро і покарати винних у протиправних діях.

Та на цьому зібрання не завершилось. Чоловіки виголосили пропозицію, поки не пізно, бо ставок вже втратив зо два метри рівня води, перекрити власними силами шлюз.

Шлюзи закрито, ставок врятовано. Поки що...

На дамбі озера люди знайшли дубові дошки-засліни для шлюзу, двоє знавців своєї справи сіли в човна і під наглядом товаришів та сторожів орендаря, підгребли до шлюзу та перекрили стік води.

Скільки потрібно буде  часу озеру, щоб відновити колишню рівновагу – невідомо нікому. Скільки гнізд перелітних птахів, у яких вже грілися нещодавно відкладені яйця, знищили злочинні дії власника ставка - сподіваємось встановлять екологи.

А правоохоронці встановлять ступінь вини орендарів. До речі, керівництво районної державної адміністрації, яка й укладала цей договір оренди, обіцяло розібратися з ситуацією і заслухати  винних та прийняти рішення.

За повідомленням поінформованих джерел, у день сходу селян до ставка вже направлялася машина з сітками для вилову риби. Дізнавшись про народне  «повстання» на березі озера – машина з «рибалками» повернула голоблі від гріха подалі.

Поживемо – побачимо, чи надовго злякалися шутьки, і чи продірявилися їх "криші".

Але є впевненість, що так як було – не буде. Треба наводити лад у своєму домі. Про що й заявили на весь голос микитівці. 

P.S. Тільки-но з'явилась ця стаття на "Сотні-плюс", як на електронну пошту Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. стали надходити дописи від читачів з фото.

"Отакою Протопопівку залишили у травні 2015 року шутьки, зруйнувавши дамбу навесні. А вину поклали  на повінь. Яка повінь в наші спекотні весни і м'які зими? Скільки поруйновано пташиних гнізд, загублено ікри через жадібність орендарів і байдужість до цієї справи екологічних служб, які утримуються на наші податки!". 

Дякуючи депутатам,  місцевій владі і небайдужим людям катастрофи на ставку цьогоріч  вдалось уникнути!

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить