Menu
nul

Не заставши приятеля вдома, 36-річний житель Глухівського району проник до його житла і вкрав мисливську рушницю. Проте наступного ранку працівники поліції не лише «вирахували» зловмисника, але й знайшли та вилучили вже продане іншій людині поцуплене майно.

До чергової частини Глухівського відділу поліції звернувся 53-річний місцевий житель з повідомленням про крадіжку мисливської рушниці ТОЗ-БМ 20-го калібру. Заявник звечора поклав розібрану й почищену рушницю в кімнаті на ліжко, де вона залишалась і наступного ранку, аж поки він не пішов до пошти сплачувати комунальні послуги. За словами потерпілого, напередодні увечері до нього в гості заходила компанія односельців, тож хтось із них, цілком імовірно, міг бути причетним до цієї крадіжки.

Провівши ряд оперативно-розшукових заходів, інспектори поліції вже наступного дня з‘ясували особу «незваного гостя», а згодом і затримали його. До крадіжки, так як і підозрював потерпілий, й справді «доклав руку» один з його гостей. Зловмисником виявився 36-річний місцевий житель, що в недалекому минулому мав кілька судимостей за вчинення майнових злочинів та зберігання наркотиків.

Відтак, стосовно зловмисника відкрите кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло), нині вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. У відповідності з чинним законодавством, йому загрожує черговий строк ув‘язнення від 3-х до 6-ти років.

«Звертаюся до всіх власників мисливської вогнепальної зброї та спеціальних пристроїв для відстрілу набоїв з гумовими кулями з закликом більш серйозно та відповідально ставитись зо збереження зброї та спецзасобів, - говорить начальник Глухівського відділу поліції Володимир Помилуйко. - За жодних обставин не залишайте їх без нагляду навіть на кілька хвилин. Почистивши та оглянувши спорядження, негайно поміщайте його до сейфу чи сховища. Намагайтеся уникати випадків, коли вашу зброю, спецзасоби чи місце їх зберігання можуть побачити сторонні особи. Прохання до всіх інших громадян: якщо вам пропонують з рук купити мисливську, будь-яку іншу вогнепальну чи холодну зброю, спецзасоби для відстрілу набоїв з гумовими кулями, - поміркуйте в першу чергу про законність її походження. З 1 по 31 березня проходить місячник добровільної здачі зброї. Якщо у вас вдома зберігається незаконна мисливська зброя, ви можете її здати до найближчого відділу поліції у добровільному порядку, а згодом, оформивши всі дозвільні документи, придбати її у законне володіння та користування. Пам‘ятайте – у відповідності зі статтею 263 Кримінального кодексу України, незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами карається позбавленням волі на строк від 3-х до 7-ми років».

Сектор комунікації ГУНП України в Сумській області

Добавить комментарий